ARP aréna Nitra

Tento článok je venovaný pre nás novému tímu a ihrisku v našom okolí, ARP aréna v Nitre.

Pôvodný tím Shield Nitra sa do povedomia hráčov dostal len nedávno, v minulom roku 2022. Ako aj iné tímy rozhodli sa našu vášeň v airsoft posunúť na ďaľší level, čo viedlo k založeniu nového športového klubu pod názvom ARP – Airsoft players.

Chalani z tímu sa držia sa spolu hesla: PRIZNAJ KAŽDÚ RANU!

Arénu sme našli bez problémov, stačí na Google Maps napísať Airsoft-hala ARP.


 

Organizácia:

Oceňujeme od začiatku super organizáciu. Veľmi dobre, prehľadne a zrozumiteľne komunikované základné pravidlá ihriska. Pre zábudlivcov sú permanentne spísané na stene na respawne. Počas chladného dňa bolo dokonca zabezpečené vyhrievacie teleso na respawne na zohriatie sa. Od začiatku vládla v aréne skvelá atmosféra a počas celého dňa sme nezaznamenali absolútne žiadny konflikt.

Limit pre AEG – 1,5J, merané 0,20g od organizátora. Absolútne žiadny problém s HPA, čo veľmi oceňujeme. V aréne je limit 0,25g BB, ktorý rešpektujeme a preto sme zvolili aj my takéto strelivo. V hre, na ktorej sme sa zúčastnili boli povolené dymo aj granáty. Organizátor pristupuje k hre s rozumom, tímy boli rozložené rovnomerne a každý hráč dostal pásky pre označenie svojich tímov.

Veľké plus organizátorom ešte raz za taktný prístup, nakoľko sme zaznamenali viacero nováčikov a juniorov, kde treba dbať na vysvetľovanie základných pravidiel.

Ihrisko:

Čo sa týka členitosti a rozmiestnenia prekážok, je ihrisko veľmi dynamické a pre rýchle typy hier. Aktuálne bola prístupná len vnútorná časť, s veľkým množstvom prekážok a “kill house”. Aréna má možnosť rozšírenia o vonkajšiu časť, na ktorej otganizátori aktuálne pracujú. Spolu s vonkajšou časťou bude možné rozšíriť aj počet hráčov na udalosti, čo je tiež skvelá možnosť do budúcna.

Počas hry máte možnosť nájsť na ihrisku “žolíka” – voľnú vstupenku na ďalšiu hru. Pri deatmatch hrách bol organizátor s počítadlom (tzv. “clicker) na každej strane, takže bolo jasné po hre, ktorý tím bol víťazný.

Rozmiestnenie svetiel a stroboskopov môžu hru ešte viac zintenzívniť akciu. Počas hry sme používali svetlá a tracer, aby sme si boli istí zásahmi. V strede arény na vyvýšenom mieste dozerá na priebeh hry po celý čas minimálne jeden organizátor.

Odporúčania:

A asi jediné veľké odporúčanie je ešte trochu viac dbať viac na bezpečnosť hráčov (nosenie okuliarov) a odčlenili by sme priestor na meranie od safe zóny.

Taktiež používanie reflexných pások v tmavších miestnostiach by viedlo k menej friendly fire.

Záver:

Za nás jednoznačne skvelý priestor, celkový dojem je nadmieru pozitívny. Do arény sa určite niekoľkokrát radi vrátime na rýchle CQB hry alebo aj na prípadné mini scenárovky.

Chalanov môžete podporiť aj na sociálnych sieťach:

https://www.facebook.com/AirsoftNitraARP
https://www.instagram.com/airsoft_nitra_arp/

Fotogaléria: