História

Pochádzame zo západného Slovenska, z okolia Serede. Ako partia sme sa spoznali a stretávali už od skorého veku, ale prvé nápady o zoskupení sa a vytvorení jednotného tímu prišli začiatkom roku 2016.

Začínali  sme ako každý iný z Vás. Len v teplákoch, rukaviciach, čapiciach po otcovi či starom otcovi. V ruke ako prvé sme mali cenovo dostupné zbrane z Číny, väčšinou nesmrteľne AK47 od CYMA (CM0.28).  Jedinú taktiku sme poznali z Counter-Strike a akčných filmov a cieľom na lokálnych hrách bolo získanie čo najviac “killov” nepriateľa. V tom období sme hrali najčastejšie na “Zorničke” v Modre, na letisku vo Vajnoroch, či našom najobľúbenejšom Bábe.

Po pár mesiacoch vznikol názov C.H.A.O.S. a v apríli sme si vytvorili grafiku, logo a dali vytvoriť prvé nášivky, aby nás každý mohol hneď spoznať. Zo začiatku sme mali ako tím takmer 15 členov. Keďže sme sa snažili v tíme dohodnúť na spoločnom maskovaní a výzbroji, prišlo k dohode, že staré AK47 vymeníme a nové zbrane typu AR15 . Čo sa týka maskovania, prešli sme na univerzálny maskovací vzor Multicam.

Keďže airsoft sme brali ako zábavu, chceli sme hlavne aby si hru užívali s nami aj ostatní. Spojili sme sa s tímami v okolí a začali sme spolu organizovať väčšie hry, chceli sme aby každý kto príde na akciu mal z toho dňa čo najväčší zážitok. Sami sme sa zúčastňovali veľkých akcií, v roku 2017 sme si otestovali Border War, Extrem Fight Lešť či Blue Valley. Vždy na prvom mieste bola dobrá zábava, perfektný zážitok z akcií a hlavne spoznávanie nových ľudí. V tomto roku sme nadviazali naše najvýznamnejšie partnerstvo s trnavským Military Sportom. Často sme hrávali na zalesnených plochách v Chtelnici, či v lesoch vo vojenskom výcvikovom priestore v Seredi.

 

Koncom roka 2017 sa nám podarilo získať v spolupráci s o.z. Adrenalínové Centrum Hlohovec airsoft / paintball areál v Hlohovci. Ihrisko slúžilo hlavne na paintball a chceli sme pre komunitu airsoftu priniesť ihrisko pre hráčov na rýchle CQB hry. Na ihrisku sme pracovali na základe podnetov hráčov a v tomto pokračujeme do dnes. Celý rok 2018 sme aspoň raz mesačne prinášali akcie na CQB ihrisku a každé 3 mesiace sme spoločne s Military Sport Trnava organizovali väčšie 12+ hodinové hry, post-apo udalosti, či zažili jeden z najlepších Border War.

 

V roku 2018 sme fungovali ako naozajstný tím, pomáhali sme jeden druhému. Keďže sme chcel ďalej na sebe pracovať, hľadali sme možnosť postupu na vyšší level. Vtedy sme nadviazali spoluprácu s naším partnerom v oblasti výcviku a tréningom, Perún Tactical Group. Pod certifikovaným inštruktorom sme absolvovali niekoľko tréningov, taktických postupov, či streľby. Táto spolupráca funguje do dnes a oblasť výcvikov sa rozšírila aj o kurzy prežitia, techniku okamžitých reakcií, či rôznych iných vylepšených taktických postupov.

Koncom roka 2018 sa nám podarilo vytvoriť iný druh udalosti pre našu komunitu a vyskúšali sme zorganizovať prvý Army Challenge Run. Súťaž v Army štýle, kde jednotlivec súťaží v streleckých, fyzických a aj v disciplínach pod psychickou záťažou. Tento typ akcie mal veľký úspech a nadviazali sme naňho aj v roku 2019. V ďalšom roku chystáme ďalšie pokračovanie a rozšírenie o získanie vedomostí v oblastiach aj iných ako streleckých a taktických. Zúčastnili sme sa aj prezentácie na dňoch športu v Hlohovci, kde sme sa snažili prezentovať airsoft ako fair-play šport pre každého. V tomto rozšírovaní vedomostí o športe, ktorý milujeme vidíme potenciál a budeme pracovať na spolupráci s inými tímami a občianskymi zduženiami, aby bol airsoft vnímaný ako bezpečný.

 

4 názory na “História”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.