TRAINING MINI RIG® (TMR) – CORDURA® od Helikon Tex

Keď som hľadal niečo ľahké a popri tom praktické na nosenie k airsoftu, ale aj na tréning k ostrej streľbe, pokukoval som po rôznych chest rigoch a vestách. Nakoniec ma najviac oslovila značka Helikon Tex poľskej výroby a to Training MINI Rig. Je ľahký a aj praktický.

Ako prvé, som ho vyskúšal na tréningu z ostrej zbrane. Zaujímala ma kompatibilita sumiek na napríklad zásobníky k puškám VZ58, AK, a pod… Všetko sedelo v pohode a bez problémov. Vyťahovanie a zasúvanie zásobníkov späť išlo rýchlo a jednoducho. Na chestrigu nájdeme 4ks sumiek a sú bez problémov použiteľné na zásobníky typu: AK, VZ58, AR15 a pod…

Samozrejme ako hlavné využitie u mňa je airsoft a to napriklad k Ghillie alebo do arény kde každá váha navyše sa javí ako nadbytočná.

Ďalej sú tam dobre rozmiestnené bočné sumky (tiež 4ks) na pištoľové zásobníky, multitool,  ručnú baterku apod… Odskúšané to bolo tiež aj na airsofte ale aj pri ostrej zbrani.

Ako mínus som dal využitie týchto sumiek pri rýchlom prebíjaní (ten suchý zips je moc silný) a aby neboli prichytené zásobníky v sumkách je riskantné že ich stratíte. Ja som to začal využívať na drobné užitočné pomôcky.

V strede sa nachádza dobre umiestnený admin panel. Kde si viete uložiť písacie potreby, zápisník, kompas alebo cigáro.

V spodnej časti sa nachádza celkom objemný úložný priestor. Dajú sa tam vložiť zásobníkove sumky spod admin panela, alebo využiť na IFAK.

Ja tam nosím dymovnice, niečo pod zub apod…

Pod sumkami sa nachádzajú ušká na rýchle pripnutie napr. rukavice.

Spodný úložný priestor je odnímateľný (molle system)

Material je Cordura perfektne odolný a trváci, farba stála nebledne. Množstvo velcro panelov na nášivky, patche a personalizačné ID. Kvalitné YKK zips patenty a pevné plastové spony. Bez problémov a rýchlo nastaviteľné popruhy cez plecia a bedro.

MINI RIG je vhodný na tréning, pod ghillie (na ghillie) aj k ostrej strelbe na strelnici a pod…


Autor: Irish

566 názorov na “TRAINING MINI RIG® (TMR) – CORDURA® od Helikon Tex”

  1. Do you have a spam problem on this site; I also am a blogger, and I was curious about your situation; we have developed some nice methods and we are looking to exchange techniques with others, why not shoot me an e-mail if interested.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *