Novinka na trhu: Batlskin Viper Vision

Vývoj prostriedkov na ochranu očí sa každým dňom snaží posunúť vpred a často prichádzajú rôzne inovácie.

Vo svete airsoftu sme videli už rôzne typy okuliarov, ktoré chránia zrak hráčov pred poškodením. Niektorí z nás začínali s lacnejšími variantmi pracovných okuliarov. Najdôležitejším aspektom bolo aby spĺňali platnú technickú normu, hlavne STN EN 166 (Osobné prostriedky na ochranu očí).

To isté sa deje aj v armáde, ale ich požiadavky sú oveľa vyššie a tu je potrebné spĺňať balistickú ochrannú normu  STANAG 2920 a ISO EN12312-1 a odolávajú malým projektilom a črepinám do rýchlosti 200 m/s.. Odporúčame každému z hráčov investovať najmä do kvalitných a profesionálnych ochranných prvkov a medzi to najdôležitejšie považujeme práve kvalitné balistické okuliare.

Na trhu sa objavila novinka od FMA s názvom Batlskin Viper Vision.


Oficiálne info od výrobcu:
Výrobca: FMA
Materiál: nylon + PC šošovka
Hmotnosť: 90 g

Vystužená protihmlová šošovka, hrúbka šošovky do 3mm, vylepšená povrchová úprava, špeciálne ošetrenie povrchov, odolnejšie ako bežné šošovky;
Šošovka obsahuje vrstvu proti zahmlievaniu, šošovka, ktorá sa stretne s vodnou parou, nebude zahmlievať a udržiava jasný výhľad.
FMA Batlskin Visor je ľahké a ľahko použiteľné ochranné vylepšenie systému ochrany hlavy. Poskytuje bezchybnú optiku, aby zabezpečil, že sa airsofťák nikdy nebude rozptyľovať od misie. Zatiaľ čo jeho jedinečné otočné rameno umožňuje tri prevádzkové miesta: hore, keď sa nepoužíva, odvetrávané na ochladzovanie a uzamknuté v dolnej polohe, aby sa chránilo proti pohybu pred balistickým dopadom.

FMA Batlskin Visor je vynikajúcim doplnkom pre operátorov na exponovaných pozíciách, ako sú strelci veží alebo stráže. Funguje tiež skvele ako ochrana očí pri jazde na otvorených vozidlách v kabíne, ako sú ATV a motocykle. Systém Visor, ktorý sa ľahko prichytáva na prednú montáž a môže sa dobre prispôsobovať podľa vývoja situácie . Šošovka je opticky navrhnutá pre dokonalú optickú čistotu, čo znamená, že nedochádza k skresleniu zorného poľa používateľa.

 

Jednou z najväčších výhod týchto ochranných “zorníkov” je, že zahmlievanie by malo byť v značnej miere obmedzené. Batlskin Viper Vision sa vyrába v 2 verziách Standard a Max. Standard je v tvare zorníka klasických taktických okuliarov, verzia Max pokrýva väčší priestor a vyzerá ako tvárový štít.

V tíme sme zástanci klasických overených balistikých ochranných okuliarov, značiek napr. ESS, BOLLÉ, UVEX či WILEY X. Takisto problém so zahmlievaním sa dá riešiť rôznymi Anti-fog prípravkami a sprejmi proti zahmlievaniu. Uchytenie na predný mount na helme, takisto obmedzuje použitie nočných videní, príp. kamier, čo je značnou nevýhodou pri dlhších hrách a milsim akciách.

Ak ste sa s podobnou ochranou tváre stretli, príp. zvažujete prechod z klasických balistických okuliarov na produkty FMA Batlskin Vision, tak nám dajte vedieť do komentárov.

233 názorov na “Novinka na trhu: Batlskin Viper Vision”

  1. Hey very cool site!! Man .. Excellent .. Amazing .. I will bookmark your blog and take the feeds also…I am happy to find numerous useful information here in the post, we need develop more techniques in this regard, thanks for sharing. . . . . .

  2. Thanx for the effort, keep up the good work Great work, I am going to start a small Blog Engine course work using your site I hope you enjoy blogging with the popular BlogEngine.net.Thethoughts you express are really awesome. Hope you will right some more posts.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *